התגברות על הסיכויים: שיקום לאחר פגיעה מוחית טראומטית

גלו את כוחו של שיקום לאחר פגיעה מוחית טראומטית ב-GRC. למדו על סוגי הטיפולים, היעדים וההישגים, וכיצד שיקום איכותי יכול לעשות את כל ההבדל בהחלמה.
התגברות על הסיכויים: שיקום לאחר פגיעה מוחית טראומטית

פתיחה: פגיעה מוחית טראומטית (TBI) יכולה להיות אירוע משנה חיים שמשפיע לא רק על הפרט, אלא גם על יקיריו. הדרך להחלמה יכולה להיות ארוכה ומאתגרת, אבל עם טיפול ותמיכה נכונים אפשר להתגבר על הסיכויים ולהחזיר לעצמנו את העצמאות.

רקע: TBI משפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם, עם מוערך של 69 מיליון מקרים מדי שנה. בישראל לבדה מאושפזים מדי שנה כ-17,000 איש בשל TBI. בעוד שהחומרה וזמן ההחלמה יכולים להשתנות בהתאם לאדם, מטרת השיקום היא לעזור לכל אדם להשיג את מירב הפוטנציאל שלו ולהחזיר לתפקוד רב ככל האפשר.

סוגי טיפולים: שיקום לאחר TBI כולל בדרך כלל גישה רב-תחומית הכוללת ריפוי פיזי, בעיסוק וריפוי בדיבור. טיפולים אלו מטרתם לשפר כוח, ניידות, קואורדינציה ומיומנויות תקשורת. טיפולים אחרים עשויים לכלול טיפול קוגניטיבי, פסיכותרפיה ושיקום מקצועי כדי לעזור לאנשים לחזור לעבודה או ללימודים.

מטרות: המטרה הסופית של שיקום לאחר TBI היא לעזור לאנשים להחזיר לעצמם כמה שיותר עצמאות ולשפר את איכות חייהם. זה עשוי לכלול למידה מחדש של מיומנויות בסיסיות כמו הלבשה וטיפוח, כמו גם מיומנויות מורכבות יותר כמו פתרון בעיות וקבלת החלטות. באמצעות שיקום, אנשים יכולים גם ללמוד להתמודד עם כל שינוי רגשי או התנהגותי שעלול להתרחש לאחר TBI.

הישגים אפשריים: הישגי השיקום לאחר TBI יכולים להשתנות בהתאם לאדם, לחומרת הפציעה ולרמת התמיכה הזמינה. עם זאת, עם טיפול ותמיכה ייעודיים, ניתן לאנשים להגיע לשיפורים משמעותיים בתפקוד הפיזי, הקוגניטיבי והרגשי. אנשים מסוימים עשויים להיות מסוגלים לחזור לעבודה או ללימודים, בעוד שאחרים עשויים לקבל חזרה עצמאות בפעילויות היומיומיות שלהם.

חשיבותו של שיקום איכותי: שיקום איכותי חיוני עבור אנשים המתאוששים מ-TBI. מרכז שיקומי עם צוות רב תחומי של אנשי מקצוע יכול לספק תכניות טיפול אישיות המותאמות לצרכים הייחודיים של כל אדם. זה יכול לשפר את התוצאות ולעזור לאנשים להשיג את הפוטנציאל המרבי שלהם.

אנו מזמינים אתכם להתנסות במרכז השיקום המתקדם שלנו, בו אנו מציעים מגוון טיפולים לרבות פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, שירותי עבודה סוציאלית ודיאטה קלינית. הצוות שלנו, בראשותו של רופא השיקום המוערך ד"ר עופר קרן, מסור למתן טיפול איכותי ולעזור לכם להגיע לתוצאות הטובות ביותר. תנו לנו ללוות אתכם בתהליך השיקום ולעזור לכם להחזיר את העצמאות ואיכות החיים שלכם.

עובדה מהנה: הידעתם שהמוח יכול לייצר מספיק חשמל כדי להפעיל נורה?
 

לפרטים נוספים על קבלת התחייבות מקופת החולים לשיקום בGRC לחצו כאן או התקשרו 8363*


מקורות:

  1. Brain Injury Association of America. (2021). About brain injury. https://www.biausa.org/brain-injury/about-brain-injury
  2. National Institute of Neurological Disorders and Stroke. (2019). Traumatic brain injury: Hope through research. https://www.ninds.nih.gov/Disorders/Patient-Caregiver-Education/Hope-Through-Research/Traumatic-Brain-Injury-Hope-Through
  3. American Speech-Language-Hearing Association. (n.d.). Traumatic brain injury (TBI). https://www.asha.org/public/speech/disorders/TBI/
  4. National Institute of Mental Health. (2016). Brain basics: Understanding traumatic brain injury. https://www.nimh.nih.gov/health/publications/brain-basics/understanding-traumatic-brain-injury.shtml
  5. World Health Organization. (2021). Neurological disorders. https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/neurological-disorders


מאמרים

מדריך להורים: איך לתמוך בילד בתהליך השיקום?

למדו כאן את תפקידכם בחשוב במהלך השיקום של ילדיכם

מהו תהליך השיקום עבור ילדים עם בעיות התפתחותיות?

כיצד השיקום שונה מטיפול התפתחותי?

המסע של ג'זל עם גיליאן-ברה

ילדה קטנה שהיא השראה גדולה

חשיבותו של טיפול רב- מקצועי לאחר ניתוח החלפת ברך

אם עברתם ניתוח החלפת ברך- אל תתפשרו על פחות מטיפול רב מקצועי

הפרכת מיתוסים נפוצים על פיזיותרפיה

האם גם אתם האמנת במיתוסים הנפוצים האלו?

10 התרגילים המומלצים לאחר ניתוח אורטופדי

אם עברתם ניתוח אורטופדי כל מה שאתם צריכים לעשות זה את התרגילים הבאים

צלצלו 8363* או מלאו את הפרטים:
* שם:
* דוא"ל:
טלפון:
עיר/ישוב
נושא הפניה:
נא לפרט את הפניה
מאשר קבלת דיוור