שיקום לאחר סרטן: חזרה לחיים מלאים ופרודוקטיביים

אל תתנו לסרטן להגדיר אתכם: כיצד שיקום יכול לעזור לכם להתאושש
שיקום לאחר סרטן: חזרה לחיים מלאים ופרודוקטיביים

סרטן היא מחלה משנה חיים הפוגעת במיליוני אנשים ברחבי העולם. בעוד שהרפואה המודרנית עשתה צעדים משמעותיים בטיפול בסרטן, הדרך להחלמה יכולה להיות ארוכה וקשה. בנוסף למחיר הפיזי והרגשי שגוזל הסרטן מאדם, הטיפול עלול לא פעם להותיר אצלו תופעות לוואי ארוכות טווח המשפיעות על יכולתו לתפקד בחיי היומיום.

ב-GRC, אנו מאמינים ששיקום לאחר טיפול בסרטן חיוני כדי לעזור לחולים לחזור לחיים מלאים ופרודוקטיביים. עם הצוות הפרא-רפואי הרב-מקצועי שלנו בראשותו של ד"ר עופר קרן, רופא שיקומי מומחה ומנוסה, אנו מספקים שירותי שיקום מקיפים הממומנים במלואם על ידי קופת החולים.

חשיבות השיקום לאחר סרטן

לאחר טיפול בסרטן, חולים עלולים לחוות מגוון תופעות לוואי המשפיעות על תפקודם הפיזי, הרגשי והקוגניטיבי. אלה יכולים לכלול עייפות, כאב, חולשה, בעיות שיווי משקל ופגיעה קוגניטיבית. תופעות הלוואי הללו עלולות להחליש ולהשפיע על יכולתו של אדם לבצע פעולות יומיומיות, לעבוד וליצור קשרים חברתיים.

שיקום לאחר טיפול בסרטן יכול לסייע לחולים להחזיר את התפקוד הפיזי והקוגניטיבי שלהם, לשפר את איכות חייהם ולחזור לפעילותם הרגילה. תוכניות השיקום מותאמות לצרכיו האישיים של כל מטופל ועשויות לכלול פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, ריפוי בדיבור וייעוץ פסיכולוגי.

פיזיותרפיה

פיזיותרפיה לאחר טיפול בסרטן מתמקדת בשיפור הכוח, הסיבולת, הגמישות והשיווי משקל של האדם. המטפל יעבוד עם המטופל על מנת לפתח תוכנית אימונים מותאמת אישית המכוונת לצרכיו הספציפיים. פיזיותרפיה יכולה גם לעזור לנהל כאב ולשפר את איכות החיים הכללית.

רפוי בעסוק

ריפוי בעיסוק לאחר טיפול בסרטן מתמקד בסיוע למטופלים להחזיר את יכולתם לבצע פעולות יומיומיות, כגון הלבשה, טיפוח ובישול. המטפל יעבוד עם המטופל על מנת לפתח אסטרטגיות לניהול עייפות ולשיפור התפקוד הכללי שלו.

ריפוי דיבור

טיפול בדיבור לאחר טיפול בסרטן יכול לסייע לחולים המתקשים בדיבור או בבליעה עקב טיפול בקרינה או ניתוח. המטפל יעבוד עם המטופל על מנת לפתח אסטרטגיות לשיפור יכולות התקשורת והבליעה שלו.

יעוץ פסיכולוגי

לטיפול בסרטן יכולה להיות השפעה משמעותית על בריאותו הנפשית של האדם. ייעוץ פסיכולוגי לאחר טיפול בסרטן יכול לסייע לחולים להתמודד עם האגרה הרגשית של הסרטן והטיפול בו. זה גם יכול לעזור למטופלים לפתח אסטרטגיות לניהול מתח וחרדה.

חוזרים לחיים מלאים ופרודוקטיביים

שיקום לאחר טיפול בסרטן חיוני לחזרתם לחיים מלאים ופרודוקטיביים. עם תוכנית השיקום הנכונה, המטופלים יכולים להחזיר את התפקוד הפיזי והקוגניטיבי שלהם ולשפר את איכות חייהם. ב-GRC, אנו מחויבים לעזור למטופלים להשיג את יעדי השיקום שלהם ולחזור לפעילויות שהם נהנים מהם.

אם אתה או מישהו שאתה מכיר עבר לאחרונה טיפול בסרטן, אנו מזמינים אותך לבחון את שירותי השיקום שלנו. עם הצוות הפרא-רפואי הרב מקצועי שלנו והניסיון הרב בתחום, אנו בטוחים שנוכל לעזור לך לחזור לחיים מלאים ופרודוקטיביים.

עובדה מהנה: האם ידעת שמחקרים הראו שצחוק יכול להיות למעשה סוג של טיפול? צחוק משחרר אנדורפינים, שהם משככי כאבים טבעיים, ויכולים להפחית מתח ולשפר את הרווחה הכללית. לכן, אל תפחד לצחוק במהלך תהליך השיקום שלך - זה יכול להועיל הן לבריאות הפיזית והן לבריאות הנפשית שלכם!
 

לפרטים נוספים על קבלת התחייבות מקופת החולים לשיקום בGRC לחצו כאן או התקשרו 8363*

 
מקורות:
American Cancer Society. (2021). Rehabilitation After Cancer Surgery. https://www.cancer.org/treatment/treatments-and-side-effects/physical-side-effects/rehabilitation-after-cancer-surgery.html
National Cancer Institute. (2021). Rehabilitation Services for Cancer Patients. https://www.cancer.gov/about-cancer/treatment/rehabilitation/introduction

מאמרים

מדריך להורים: איך לתמוך בילד בתהליך השיקום?

למדו כאן את תפקידכם בחשוב במהלך השיקום של ילדיכם

מהו תהליך השיקום עבור ילדים עם בעיות התפתחותיות?

כיצד השיקום שונה מטיפול התפתחותי?

המסע של ג'זל עם גיליאן-ברה

ילדה קטנה שהיא השראה גדולה

חשיבותו של טיפול רב- מקצועי לאחר ניתוח החלפת ברך

אם עברתם ניתוח החלפת ברך- אל תתפשרו על פחות מטיפול רב מקצועי

הפרכת מיתוסים נפוצים על פיזיותרפיה

האם גם אתם האמנת במיתוסים הנפוצים האלו?

10 התרגילים המומלצים לאחר ניתוח אורטופדי

אם עברתם ניתוח אורטופדי כל מה שאתם צריכים לעשות זה את התרגילים הבאים

צלצלו 8363* או מלאו את הפרטים:
* שם:
* דוא"ל:
טלפון:
עיר/ישוב
נושא הפניה:
נא לפרט את הפניה
מאשר קבלת דיוור