כוחו של טיפול קבוצתי לילדים בשיקום

גלו כיצד טיפול קבוצתי יכול לעזור לילדים בשיקום לא רק פיזית, אלא גם חברתית ורגשית.
כוחו של טיפול קבוצתי לילדים בשיקום

פתיחה: השיקום יכול להיות מסע ארוך וקשה, במיוחד עבור ילדים. זו הסיבה שב-GRC, אנו מציעים טיפול קבוצתי כחלק מתכניות הריפוי הפיזי והריפוי בעיסוק שלנו. טיפול קבוצתי מספק לילדים סביבה תומכת בה הם יכולים לעבוד יחד, לשתף בחוויותיהם ולהשיג את מטרות השיקום שלהם.

רקע: לפי ארגון הבריאות העולמי, כ-15% מאוכלוסיית העולם חיים עם מוגבלות כלשהי. בישראל מספר זה עומד על כ-1.6 מיליון איש. ילדים עם מוגבלות מתמודדים לרוב עם אתגרים חברתיים ורגשיים, בנוסף למגבלות הפיזיות שלהם. טיפול קבוצתי יכול לעזור להתמודד עם אתגרים אלו ולשפר את הרווחה הכללית.

יתרונות: טיפול קבוצתי לילדים בשיקום מציע יתרונות רבים מעבר לשיפורים רפואיים בלבד. זה יכול לעזור לילדים לבנות מיומנויות חברתיות, לשפר את ההערכה העצמית ולטפח תחושת קהילה. עבודה בקבוצה יכולה גם להגביר את המוטיבציה ולספק מרחב בטוח לילדים לבטא את עצמם.

פיזיותרפיה: בפיזיותרפיה קבוצתית, ילדים יכולים להשתתף בפעילויות כמו ספורט קבוצתי או שיעורי התעמלות קבוצתיים. פעילויות אלו לא רק עוזרות לשפר את הכוח הפיזי והגמישות, אלא גם מספקות הזדמנויות לתרגל מיומנויות חברתיות כמו תקשורת ועבודת צוות.

ריפוי בעיסוק: בריפוי בעיסוק קבוצתי, ילדים יכולים לעבוד יחד על פעילויות כמו אומנויות ואיפור או בישול. פעילויות אלו יכולות לשפר מיומנויות מוטוריות עדינות ויכולות פתרון בעיות, ובמקביל לספק מוצא מהנה ויצירתי לביטוי עצמי.

הזמנה: ב-GRC אנו מתמחים במתן תוכניות שיקום מותאמות אישית המשלבות טיפול קבוצתי. צוות המטפלים המנוסה שלנו מוקדש לעזור לילדים להשיג את מטרותיהם בסביבה תומכת ומעצימה. בואו להצטרף אלינו למסע להחלמה.

עובדה מהנה: האם ידעת שחלק מהחיות משתתפות גם בטיפול קבוצתי? דולפינים, למשל, שימשו בתוכניות טיפול לילדים עם מוגבלויות בשל אופיים הידידותי והאינטראקטיבי.

לפרטים נוספים על קבלת התחייבות מקופת החולים לשיקום בGRC לחצו כאן או התקשרו 8363*


מקורות:

 
World Health Organization. Disability and Health. https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/disability-and-health
National Insurance Institute. Disability in Israel. https://www.btl.gov.il/English%20Homepage/Publications/disability/Pages/disabilityinIsrael.aspx
American Occupational Therapy Association. Group Therapy. https://www.aota.org/Practice/Manage/Group-Therapy.aspx
John Hopkins Medicine. Group Therapy. https://www.hopkinsmedicine.org/health/wellness-and-prevention/group-therapy
Global News Wire. Dolphin Therapy Helps Children with Disabilities in Israel. https://www.globenewswire.com/news-release/2020/06/25/2053597/0/en/Dolphin-Therapy-Helps-Children-with-Disabilities-in-Israel.html
 

מאמרים

שבץ ונזק מוחי אנוקסי: קשרים והבדלים

הבנת ההבדלים והקשרים היא אחד המפתחות להבנת השיקום

פגיעה מוחית אנוקסית

מהי פגיעה מוחית אנוקסית וכיצד ניתן לשפר את חייהם של אלו שנפגעו

חזרה לבית ספר לאחר שיקום ילדים

כיצד קורה המעבר בין מיטת השיקום לספסל הלימודים?

שיקום פציעות ספורט

קראו כאן על שיקום פציעות ספורט

שימוש בתקשורת תומכת חלופית (אייפד)

אתם לא תאמינו כשתקראו מהו כוחו של האייפד בשיקום

ניווט החיים עם טרשת נפוצה: אסטרטגיות וטיפים

למד מהמומחים את הדרך הנכונה לנהל את הטרשת הנפוצה

צלצלו 8363* או מלאו את הפרטים:
* שם:
* דוא"ל:
טלפון:
עיר/ישוב
נושא הפניה:
נא לפרט את הפניה
מאשר קבלת דיוור