שיקום נוירולוגי

שיקום נוירולוגי
שיקום נוירולוגי מבוסס תכנית המותאמת לאנשים שחוו מחלות, פגיעות או הפרעות של מערכת העצבים (שכמובן כוללת את המוח), אשר בעקבות גורמים אלה, סובלים מירידה וקושי בתפקוד היומיומי. 
התכנית נעשת בהשגחה רפואית במטרה להחזיר ככל שניתן את רמת תפקודו של המשתקם כפי שהייתה, 
לפני הפגיעה. 

לפרטים אודות חבילות שיקום נוירולוגי אצלנו ב-GRC מרכז שיקום בגליל ולמידע אודות מסלולי הטיפול הקיימים, צרו קשר באתר או בטלפון: 

076-5991221


מתי נדרש שיקום נוירולוגי?


1. הפרעות וסקולריות (כלי דם) כגון: אירוע מוחי הגרם ע"י חסימת כלי דם באזור המוח, אירוע מוחי הנגרם ע"י דימום, אירוע מוח חולפים, שטף דם במוח(לרוב לאחר חבלה).
2. דלקות /זיהומים כגון : דלקת קרום המוח, אנקפליטיס, שתוק ילדים (פוליו) ומורסות.
3. הפרעות ניווניות כגון: פרקינסון, טרשת נפוצה, אלצהיימר, הנטינגטון,  ALS(ניוון שרירים מתקדם) ועוד.
4. פגיעות טראומה כגון: פגיעה מוחית או פציעה בחוט השדרה.
5. הפרעות שריר-שלד או מבני כגון: תסמונת גיאן בארה, מיאסטניה גרביס, שתוק עצב הפנים, תסמונת התעלה הקרפלית, גידולים בעמוד  השדרה ו/או במוח ועוד.
6. הפרעות תפקודיות כגון: כאבי ראש, אפילפסיה, סחרחורת, נוירלגיה ועוד.

שיקום נוירולוגי ב-GRC - מרכז שיקום בגליל


תכנית שיקום נוירולוגי אצלנו במרכז השיקום גליל GRC, מותאמת לצרכים אישיים של כל אחד ואחד בהתאם לבעיה הספציפית והמחלה ממנה הוא סובל.  מעורבותו האקטיבית של הלקוח יחד עם משפחתו הינה חשובה מאד להצלחת התוכנית.
התוכנית שלנו לתהליך של שיקום נוירולוגי נבנית לאחר הערכה קפדנית המתבצעת ע"י רופא, פיזיותרפיסט, מרפא בעיסוק וכל איש מקצוע אחר לפי הצורך.

לאחר הערכה זו, נבנית תכנית טיפול אישי ורלוונטי, הכוללת עבודה אינטנסיבית של המטופל עם אנשי הצוות. המטרה של השיקום היא לעזור למשתקם לחזור לרמה הגבוהה ביותר של תפקוד ועצמאות כפי שניתן ומתאפשר במסגרת הבעיות, תוך כדי שיפור כללי של איכות חיים, פיזית, רגשית וחברתית.

אצלנו בGRC-, פועלים להשגת מטרות אלה ע"י תכנית שיקום נוירולוגי שעשויה לכלול על לפי הצורך את המרכיבים הבאים:

-עזרה בתפקודי יום-יום כמו אכילה, לבוש, רחצה, כתיבה, בישול, וכד'
-עזרה בתפקודי יום- יום מתקדמים, לפי רצון ויכולת המשתקם כגון: פעילות ספורטיבית כלשהי
(ריצה, טניס, כדור רגל וכו'), עבודה בגינה, וכל פעילות אחרת לפי רצונו.
-קיום תכניות מותאמות כמו: פעילויות לשיפור ניידות, שליטה של השרירים, שיפור תבנית הליכה, ושיווי משקל.
-בניית תוכניות תרגול לשיפור תנועה, מניעת חולשה, הורדת ספסטיות וכאב.
-קיימות גם תכניות לשיפור בעיות קוגניציה(מודעות): תרגול לשיפור ריכוז, זכרון, קשב ושיפוט.
-תכניות טיפול לשיפור שפה ודיבור

כל טיפול נמשך כשעתיים וחצי, כמובן עם הפסקות, ולפי יכולת הלקוח. יש טיפול אישי עם הדרכה צמודה ועבודה עצמית , כמובן לאחר הדרכה. 
לנוחיות המטופלים קיים אולם טיפולים גדול ומרווח עם מספר רב של תחנות עבודה לצד תחושה אינטימית של טיפול פרטני.

מעבר לכך קיים מגוון גדול של מכשירים מתקדמים אצלנו, המזכירים חדר כושר אך מותאמים למצבי שיקום וריפוי. מכשירים אלה עוזרים בחיזוק כללי של הגוף, שיפור הניידות, שיפור שיווי המשקל, הפחתת ספסטיות ועוד, כאשר כל תוכנית מותאמת למצבו האישי של המטופל מבלי להעמיס יתר על המידה ועל סמך תלונותיו. 

בנוסף קיימות עמדות אינטראקטיביות, המסייעות בשיקום שיווי המשקל, חיזוק כללי, הליכה ואיכות ההליכה ושיפור התפקוד. 

מרכז שיקום בגליל GRC ייבא באופן אישי משוויץ את המערכת המתקדמת לשיקום באמצעות טכנולוגיית מציאות משולבת, ה-  Rehab Cube, שהוכיחה את עצמה כיעילה ביותר לשיפור שיווי משקל, ניידות, נשיאת משקל איכותית ותפקודית, ולחיזוק כללי.

עוד במרכז חדר טיפול פרטני, עם מיטת טיפולים, כדי להעניק מימד נוסף של טיפול באמצעות מגע המסייעים  לתפקוד ושיווי משקל, לפי הצורך.
תהליך השיקום הנוירולוגי במרכז השיקום גליל GRC הינו חלק מחבילת נופש הכוללת אירוח בצימר גלילי הכולל הסעה מבית ההארחה לאזור המרכז וחזרה, ארוחות עשירות במנות מגוונות ועוד. אווירה רגועה שכזאת תורמת עד מאוד למצב הריפוי והשיפור גם בתהליך של שיקום נוירולוגי.

לפרטים אודות חבילות שיקום נוירולוגי אצלנו ב-GRC מרכז שיקום בגליל ולמידע אודות מסלולי הטיפול הקיימים, צרו קשר באתר או בטלפון: 

076-5991221

צלצלו 8363* או מלאו את הפרטים:
* שם:
* דוא"ל:
טלפון:
עיר/ישוב
נושא הפניה:
נא לפרט את הפניה
מאשר קבלת דיוור