שיקום לאחר ניתוח החלפת מפרק ירך, החלפת ברך וניתוח מניסקוס

אתם לא לבד. אנו במרכז השיקום גליל GRC יודעים כי ההחלמה לאחר ניתוח החלפת מפרק ירך, ניתוח מניסקוס וניתוח החלפת ברך היא מאתגרת ומציעים מעטפת שירותי שיקום שתשיב אתכם הביתה במהרה ותאפשר לכם לחזור לאורח חיים פעיל וקרוב ככל הניתן לחיי השגרה.
שיקום לאחר ניתוח החלפת מפרק ירך, החלפת ברך וניתוח מניסקוס
אתם לא לבד. אנו במרכז השיקום גליל GRC יודעים כי ההחלמה לאחר ניתוח החלפת מפרק ירך, ניתוח מניסקוס וניתוח החלפת ברך היא מאתגרת ומציעים מעטפת שירותי שיקום שתשיב אתכם הביתה במהרה ותאפשר לכם לחזור לאורח חיים פעיל וקרוב ככל הניתן לחיי השגרה.

 
במהלך השיקום תהנו מליווי צמוד של מטפל מומחה, תוכניות טיפול מותאמות אישית ע"י צוות רפואי מקצועי, חדרי טיפולים מרווחים וחדישים, המצוידים במיטב המכשור המתקדם בתחום כולל מערכות בחזית הטכנולוגיה השיקומית וביניהם ה-Rehab Cube, לשיקום בעזרת מציאות משולבת, לטיפולים אפקטיביים וחוויתיים.

הצוות השיקומי שלנו, בראשות ד"ר עופר קרן, הוא רב-תחומי והוא מונה פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק ורופאים מומחים עתירי ניסיון בשיקום לאחר ניתוח החלפת מפרק ברך, ניתוח מניסקוס וניתוח החלפת ירך, כמו גם לאחר ניתוחים אורטופדיים אחרים, המלווים כל אחד ואחת יד ביד לאורך כל הדרך. חדרי האירוח שלנו מעוצבים ואלגנטיים, חדרי הטיפולים מרווחים, חדישים ומאובזרים בציוד רפואי המציג את חזית הטכנולוגיה, והאווירה - קסומה ומרגיעה כאשר מסביב נוף קסום ועוצר-נשימה.

לפרטים נוספים אודות שיקום לאחר ניתוח החלפת מפרק ירך, ניתוח החלפת ברך או ניתוח מניסקוס במרכז שיקום בגליל GRC ולמסלולי הטיפול השונים 
צרו קשר באתר או בטלפון: 076-5991221


ניתוח החלפת מפרק ירך

בשנים האחרונות, הכירורגיה האורטופדית השתנתה ללא היכר וניתן לטפל במפרקים "שחוקים" במשתלים שמחליפים את המשטחים והמפרקים הפגומים ומבטיחים תנועה חופשית הרבה יותר וירידה מאוד משמעותית בכאבים. הניתוחים השכיחים והמוצלחים ביותר הם החלפת מפרק ירך וברך. על מנת להבטיח תוצאות מיטביות, מומלץ להתכונן לניתוח ע"י טיפול שיקומי טרום-ניתוחי (prehabilitation) על מנת להגיע לניתוח במצב הטוב ביותר האפשרי. טיפול זה מקל מאוד על תהליך השיקום. לאחר הניתוח, טיפול שיקומי יאפשר חזרה מהירה לחיים תוך שיפור התפקוד היומיומי. טיפול בנפיחות ובכאבים סביב האיזור המנותח, הגמשת תנועת המפרק וחיזוק השרירים יהיו חלק מהטיפול השיקומי. כל התהליך ינוהל על ידי מומחים במקצועות השיקום ויותאם באופן אישי על פי הצרכים של כל מטופל ומטופל.

השיקום לא מסתיים בטיפול במפרק: טיפול מושלם לאחר ניתוח החלפת ירך מחייב חזרה לכושר, ממש כמו אצל ספורטאים, כל אחד על פי יכולותיו.
בחדר הכושר השיקומי שלנו תקלו הדרכה על ידי פיזיותרפיסטים מומחים בכושר גופני, והאימון – כלומר, הפיזיותרפיה, תשפר את היכולת האירובית, הגמישות, כוח השרירים, הזריזות, הקואורדינציה ובמיוחד את שיווי המשקל והתגובות המהירות שעשויות למנוע את סכנת הנפילה.
השלמת הטיפול תהיה בבניית תוכנית שתשלב את כל היכולות החדשות במטלות תפקודיות באמצעות מציאות מדומה ודמויות מאתגרות ומהנות כאחד, מעולם משחקי הוידאו.

אנו ב-GRC - מרכז שיקום בגליל, מציעים טיפול שיקומי חווייתי ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, המבוססת ראיות מדעיות, הן לשלב הטרום-ניתוחי והן לאחר הניתוח.

מעט על מפרק הירך והברך

מפרקי הירך הם מהמפרקים הגדולים ביותר בגוף האנושי, הם נושאים את משקל הגוף, מייצבים אותו ומאפשרים לנו לנוע בחופשיות. תצורת מפרק הירך היא למעשה המפגש בין שקע (מעין מכתש) לבין ראשו המעוגל של עצם הירך. את שני אלו עוטפים סחוסים המגנים על העצמות, אמונים על טווח התנועה החלקה של מפרקי הירכיים ועל בלימת זעזועים. כאשר הסחוסים נפגעים הם נשחקים ונוצר חיכוך ישיר בין העצמות המוביל לכאבים עזים ולהגבלת תנועה. 
דלקת מפרקים, אוסטיאוארטריטיס, פציעות, היסטוריה של שברים, בעיות מולדות, עודף משקל, חבלות, "בלאי" והתקדמות הגיל הם מהגורמים העיקריים לשחיקת הסחוסים וניתוח החלפת מפרק ירך הוא הפתרון היעיל ביותר לשיפור טווח התנועה ולמיגור הכאבים הנלווים. במהלך הניתוח הכירורג מסיר את חלקי המפרק הפגועים ומחליף אותם במפרק מלאכותי.

בישראל לבדה מבוצעים כ-4,000 ניתוחי החלפת ירך בכל שנה, כאשר דלקת פרקים ניוונית (אוסטיאוארטריטיס) היא הסיבה הרווחת ביותר לביצוע הניתוח. רק כדי לסבר את האוזן, כ-80% מבני 65 סובלים משחיקת סחוסים במידה כזו או אחרת. 

ניתוח החלפת ברך

מפרק הברך מורכב מחלקה התחתון של עצם הירך ומן החלק העליון של עצם השוק, כאשר סחוסים מרפדים את העצמות ומונעים חיכוך בין העצמות. בדומה לירכיים, גם הברכיים נושאות את משקל הגוף וחוות זעזועים ועומסים. כאשר הסחוסים נשחקים עצמות מפרקי הברך מתחככות זו בזו, חלקים מן העצמות נחשפים וכאבים משמעותיים מתחילים להופיע ולהגביל את כושר התנועה.
דלקת פרקים, פציעות, חבלות, אוסטאורטריטיס, עודף משקל, מחלות מולדות והזדקנות נחשבים לגורמים העיקריים לכאבים במפרקי הברכיים, ובמקרים אשר בהם לא ניתן להשיג תוצאות בטכניקות טיפול בלתי פולשניות, הפתרון היחיד הוא ניתוח החלפת ברך. במהלך הניתוח הכירורג חושף את מפרקי הברכיים באמצעות חתך, מסיר חלקים פגועים: פיקת הברך, חלקים מהעצם ומהסחוסים ותחתם ממקם מפרק מלאכותי.
ניתוח החלפת ברך הוא נפוץ מאוד, בעיקר בקרב אנשים מעל גיל 60 והוא גם נחשב לוותיק מאוד, כבר בשנות ה-70 של המאה ועשרים החלו לבצע ניתוחי החלפת ברכיים ברחבי העולם. בישראל נערכים כ-8,000 ניתוחי החלפת ברך מדי שנה ואחוזי ההצלחה גבוהים מאוד ועומדים על כ-95%.

ניתוח מניסקוס

מניסקוס (בעברית נקרא גם סהרון בשל הדמיון בינו לבין הירח) הוא למעשה סחוס עמיד, אלסטי וחזק המגן על עצמות מפרקי הברכיים ומונע זעזועים. כאשר המניסקוס נקרע בשל שחיקה - הברכיים מתקשות, הופכות רגישות ומתנפחות, יש קושי ליישר או לקפל את הברכיים, תנועות רגליים מפיקות צלילי נקישה ולצד כאבים חמורים היציבה נפגעת וכושר התפקוד היומיומי מדרדר. 
קרע במניסקוס הוא תופעה ידועה ומוכרת שפוקדת ספורטאים רבים וכן אנשים שעוסקים בפעילויות מאומצות ממושכות, אך גם הזדקנות, חבלות, דלקות פרקים, קרעים ניווניים, תנועות סיבוביות ועודף משקל יכולים להוביל לשחיקת סחוסי המניסקוס ולקרעים, כמו לדוגמא קרעים בגידים (רצועות) ועוד.

ניתוח מניסקוס נערך על פי רוב בשיטת ארתרוסקופיה. בעת ההליך מחדיר הכירורג סיב אופטי הכולל מצלמה זעירה דרך חתכים קטנטנים, הוא מסיר את חלקי המניסקוס שנקרעו או תופר את הקרעים שנוצרו (במטופלים צעירים בדרך כלל).  במצבים מסוימים ההליך הכירורגי יכלול השתלת מניסקוס מלאכותי.
קרעים במניסקוס הם נפוצים בעיקר בקרב צעירים העוסקים בספורט וכן בקרב בני 50 ומעלה. מחקרים מראים כי יותר ממחצית מבני ה-70 סובלים מקרעים אלו. אחוזי ההצלחה של ניתוח מניסקוס הם די גבוהים ונאמדים בכ-65%.

שיקום לאחר ניתוח מניסקוס

מיד לאחר ניתוח מניסקוס מתחיל תהליך שיקומי, כאשר תוכניות הפיזיותרפית נגזרת באופן ישיר מסוג הניתוח שנערך – הסרת החלק שנקרע, השתלת מניסקוס או תפירת הקרע. בימים שלאחר ניתוח מניסקוס לעתים מסתייעים באביזרי ניידות. עם התקדמות התהליך השיקומי, מחזקים את מפרקי הברכיים, משפרים את טווח התנועה, משיבים את כושר היציבה והאיזון עד להחלמה מיטבית וחזרה לתפקוד עצמאי.

מרכז השיקום גליל GRC -  טיפול בראש שקט 

צוות השיקום הרפואי שלנו כאן עבורכם, ואנחנו עושים הכול על מנת שתוכלו ליהנות מראש שקט ולהתרכז בתהליך השיקומי. ברגע שתכנסו אל המרכז יצוות אליכם מטפל אישי שיתאים לכם תוכנית שיקום אופטימלית וילווה אתכם לאורך כל התהליך.
כמרכז שיקום אקסקלוסיבי אנחנו מציעים חווית אירוח מפנקת ברמת פרמיום, ואופציה לשילוב השיקום עם נופש רפואי, הכולל: אירוח, 3 ארוחות שף מלונאיות מדי יום כמו גם הסעות למרכז הטיפולים.

לפרטים נוספים אודות שיקום לאחר ניתוח החלפת מפרק ירך, ניתוח החלפת ברך או ניתוח מניסקוס במרכז שיקום בגליל GRC ולמסלולי הטיפול השונים
צרו קשר באתר או בטלפון: 076-5991221

מאמרים

אוסגוד שלטר

פיזיותרפיה רפואית לילדים ונוער הסובלים ממחלת אוסגוד שלטר

אם ילדכם אובחן במחלת אוסגוד שלטר (Osgood-Schlatter disease) אז חשוב ראשית להבין כי מדובר בליקוי רווח מאוד בבני נוער, ולמרות שהשם אולי נשמע מעט ערטילאי, אם מזהים את הליקוי מוקדם ומקבלים את הטיפול הנכון בזמן הנכון - אין סיבה לדאגה. במרכז השיקום גליל GRC תוכנית שיקום ייעודית ומותאמת אישית לילדים ובני נוער שאובחנו במחלת אוסגוד שלטר.

שיקום ילדים ונוער באמצעות מערכת rehabcube

שיקום ילדים ונוער: טיפולי פיזיותרפיה רפואית לילדים

מיועד למטופלים בעלי שיתוק מוחין, מחלות שריר, שיקום אחרי ניתוחים וקשיים מוטורים עקב מחלות. במרכז השיקום גליל GRC תוכניות שיקום וטיפולי פיזיותרפיה רפואית המותאמים באופן אישי לכל ילד וילדה כך שיספקו פתרון מדויק התומך בצרכים הייחודיים של ילדכם באמצעות תוכניות שיקום מודולריות המשמות מסגרות קישום מלאות או כטיפול משלים למסגרות קיימות.

תכנית אימון חווייתית לספורטאים ושיקום פציעות ספורט

תכנית אימון חווייתית לספורטאים ושיקום פציעות ספורט

מרכז השיקום גליל GRC גאה להציג תוכנית אימון ופיזיותרפיה ייעודית לשיקום פציעות ספורט בליווי פיזיותרפיסט צמוד וצוות רפואי רב-תחומי, בראשות ד"ר עופר קרן, בד בבד עם תכנית רפואית מתקדמת המבטיחה מקסימום תוצאות במינימום זמן ושימוש במכוני הכושר שלנו שפתוחים בכל עת! אנו מזמינים אתכם לייעוץ ראשוני ולטיפול התנסות ראשון בליווי פיזיותרפיסט מוסמך – ללא עלות וללא כל התחייבות, בתאום מראש.

פיזיותרפיה

פיזיותרפיה

טיפולי פיזיותרפיה במרכז שיקום בגליל - GRC כוללים טיפול ייחודי בשיטת ה-Rehab Cube המאפשר טיפול בעזרת טכנולוגיית המציאות המשולבת. מכשיר זה הוא חוד החנית בטכנולוגיה בתחום,ייבוא אישי משוויץ והיחיד מסוגו במזרח התיכון. במרכז הרפואי צוות פיזיותרפיסטים מוסמך ומיומן המלווה כל מטופל באופן אישי בכל התהליך.

חשיבות אימון גופני מותאם לגיל השלישי  בעידן הקורונה

חשיבות אימון גופני מותאם לגיל השלישי בעידן הקורונה

אורח חיים פעיל ובריא הוא הבסיס למניעה וטיפול בתחלואה כרונית. פעילות גופנית סדירה משמרת ומשפרת את תפקוד מערכת החיסון והחוסן הגופני ועשויה להגן עלינו גם מנזקי הקורונה. אנו ב-GRC מרכז שיקום בגליל מציעים תוכנית אימונים מותאמת במיוחד לגיל השלישי בו היכולת הגופנית שלנו לעמוד בפני פציעות והיכולת של המערכת החיסונית שלנו להתמודד עם פגיעות הולכות וקטנות.

טיפול בכאבי גב

טיפול בכאבי גב

כאב גב הוא מצב שכיח ביותר, שיכול להשפיע על מבוגרים בכל גיל. על פי ההערכות, 20% מכלל האוכלוסייה יפנו בנקודה כלשהי לרופא בעקבות כאבי גב. 80% מהמבוגרים יחוו לפחות אירוע אחד של כאבי גב במהלך חייהם. טיול בכאבי גב במרכז השיקום GRC כולל תוכנית פיזיותרפיה אישית לכל מטופל על פי צרכיו הייחודיים ותכנית שיקום מיוחדת שפותחה בידי צוות רפואי בכיר ולו למען החזרה המהירה לשגרה ולתפקוד מיטבי ככל הניתן.

צלצלו 8363* או מלאו את הפרטים:
* שם:
* דוא"ל:
טלפון:
עיר/ישוב
נושא הפניה:
נא לפרט את הפניה
מאשר קבלת דיוור