שיקום לאחר הוצאת גידול סרטני

חשפו את נתיב ההתחדשות לאחר הסרת גידול
שיקום לאחר הוצאת גידול סרטני 
 

פְּתִיחָה:
בעקבות סערה, כשהעננים הכהים מתרחקים, העולם נראה צלול יותר, בהיר יותר ומלא אפשרויות. באופן דומה, המסע של המאבק בסרטן והסרת גידולים, למרות שהוא ללא ספק מאתגר, יכול להיות גם שחר של פרק חדש. פרק מלא בכוח שחזר, חיוניות והבטחה למחר בהיר יותר.

רקע כללי:
מדי שנה, מיליונים ברחבי העולם עוברים ניתוח להסרת גידולים סרטניים. ניתוחים אלו, אף שהם מצילים חיים, מותירים לעיתים קרובות אנשים הזקוקים לשיקום נרחב. בישראל לבדה, אלפי אנשים פונים מדי שנה למרכזי שיקום רפואיים כדי למצוא את דרכם חזרה לחיים מנורמלים ומספקים.

מי צריך שיקום לאחר הסרת גידול:
בין אם הגידול היה במוח, בשד, בריאות או בכל חלק אחר בגוף, התוצאות הניתוחיות דורשות לעיתים קרובות טיפול מיוחד. אנשים עם יכולות גופניות משתנות, שינויים בתפקודים נפשיים, בצקת לימפה, או אפילו את המחיר הרגשי של מאבק בסרטן יכולים להפיק תועלת משמעותית מהשיקום שלאחר הניתוח.

האתגרים והפתרונות שלהם:

מגבלות פיזיות: בהתאם למיקומו של הגידול, החולים עלולים לחוות חולשת שרירים, ירידה בניידות או עייפות. פיזיותרפיה מותאמת יכולה לתת מענה לבעיות אלו, ולסייע בהחזרת הכוח והגמישות.

שינויים קוגניטיביים: חולי גידול במוח יכולים לחוות שינויים קוגניטיביים. נוירופסיכולוגים ומרפאים בעיסוק ממלאים תפקידים מכריעים בתרחישים אלה, ומסייעים בזיכרון, קשב ותפקודים קוגניטיביים אחרים.

השפעות רגשיות ופסיכולוגיות: המאבק בסרטן יכול להיות מכביד מבחינה רגשית. פסיכולוגים ומטפלים יכולים לספק מנגנוני התמודדות ואסטרטגיות להתמודדות עם חרדה, דיכאון או פחד.

לימפדמה: נפיחות לאחר ניתוח היא דאגה עבור רבים, במיוחד לאחר ניתוחי סרטן השד. מטפלים מומחים יכולים להציע עיסויי לימפה וטיפולים אחרים כדי לנהל ולהפחית נפיחות.

להשיג את המחשבה הבלתי אפשרית פעם:
עם שיקום עקבי ומומחה, מטופלים רבים מוצאים את עצמם משיגים הישגים שנחשבו בתחילה כבלתי אפשריים. מחזרה לעבודה, איסוף תחביבים, ועד אפילו השתתפות במרתונים, השמיים הם באמת הגבול!

מקצועות המעורבים:
שיקום הוא עשייה רב-תחומית. לרוב מדובר בפיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, נוירופסיכולוגים, מומחים לבצקת לימפה, דיאטנים ועוד. ב-GRC הצוות שלנו מורכב ממומחים מובילים בכל תחום, מה שמבטיח שהמטופלים שלנו יקבלו טיפול הוליסטי.

הדרך שלך להתאוששות עם GRC:
ב-GRC, אנו מבינים את המסע הייחודי שכל מטופל יוצא להסרה לאחר הגידול. התוכניות המקיפות שלנו, במימון מלא של קופות החולים, מבטיחות סביבה מטפחת בהובלת מומחים מהטובים ביותר בתחומם. אנו מזמינים אותך לצעוד איתנו בדרך זו של התחדשות, תוך מינוף המומחיות והמסירות שלנו כדי לעזור לך להשיב את שמחות חייך.

האם ידעת? לכבד שלך יש יכולות על אנושיות! אם חלק ממנו יוסר עקב גידול, הוא יכול להתחדש בחזרה לגודלו המלא תוך מספר שבועות2.

סיכום:
הדרך שלאחר הסרת הגידול, על אף שהיא מלאה באתגרים, היא גם גדושה בהזדמנויות - הזדמנות לבנות מחדש, להתחדש ולצאת מחדש חזקה יותר. עם ההדרכה, התמיכה והמומחיות הנכונים, המסע יכול להוביל לעתיד מספק ומלא תקווה.

מסקנות:
כמו עם השקט שלאחר סערה, הימים שלאחר הניתוח יכולים להיות משנים. עם מרכזים כמו GRC, חולים לא רק משוקמים; הם מחודשים.
 

לפרטים נוספים על קבלת התחייבות מקופת החולים לשיקום בGRC לחצו כאן או התקשרו 8363*
 

רשימת מקורות:

Israeli Cancer Association. (2020). Cancer statistics in Israel.

Michalopoulos, G. K., & DeFrances, M. C. (1997). Liver regeneration. Science.

מאמרים

זוגיות בעידן שלאחר אירוע מוחי

כיצד זוגיות יכולה לשגשג לאחר אירוע מוחי?

ריפוי באומנות

קראו על קנבס הכלים בריפוי באומנות

חיים עם פרקינסון: הבנת המחלה וכיצד שיקום יכול לעזור

להשתלט על פרקינסון: המדריך האולטימטיבי להחזרת השליטה על חייך

ייפוי כוח מתמשך: רשת הביטחון של המשתקם

למד כיצד תוכל לדאוג לשקט נפשי לא משנה מה יקרה

ההיסטוריה של השיקום

היכנסו למסע בזמן להיסטוריית השיקום

צלצלו 8363* או מלאו את הפרטים:
* שם:
* דוא"ל:
טלפון:
עיר/ישוב
נושא הפניה:
נא לפרט את הפניה
מאשר קבלת דיוור