שיקום ילדים ונוער: טיפולי פיזיותרפיה רפואית לילדים

מיועד למטופלים בעלי שיתוק מוחין, מחלות שריר, שיקום אחרי ניתוחים וקשיים מוטורים עקב מחלות. במרכז השיקום גליל GRC תוכניות שיקום וטיפולי פיזיותרפיה רפואית המותאמים באופן אישי לכל ילד וילדה כך שיספקו פתרון מדויק התומך בצרכים הייחודיים של ילדכם באמצעות תוכניות שיקום מודולריות המשמות מסגרות קישום מלאות או כטיפול משלים למסגרות קיימות.
שיקום ילדים ונוער
במרכז השיקום גליל GRC תוכניות שיקום וטיפולי פיזיותרפיה רפואית המותאמים באופן אישי לכל ילד וילדה כך שיספקו פתרון מדויק התומך בצרכים הייחודיים של ילדכם. צוות רפואי בראשותו של ד"ר עופר קרן, מנהל מחלקת שיקום בשיבא תל השומר לשעבר, המונה פיזיותרפיסטים מומחים בשיקום ילדים, אורטוטיסטיים ומרפאים בעיסוק מעניקים טיפולים חווייתיים, אינטראקטיביים ומהנים באמצעות משחקים וטכנולוגיות במרחב טיפולים מעוצב וחדיש, המאובזר במכשור המתקדם ביותר. גולת הכותרת של המרכז היא ללא ספק מערכת ה-RehabCube לטיפולי פיזיותרפיה בטכנולוגית מציאות משולבת. מערכת שיקום זו נחשבת לפורצת דרך, היא פותחה בשוויץ ונמצאת בבלעדיות המרכז. תוכניות השיקום הן מודולריות, ניתן להשתלב בתוכניות שיקום ילדים מלאות או כטיפול משלים למסגרות קיימות.

תוכניות שיקום ילדים ונוער במרכז שלנו גובשו מתוך הבנת אורח חייהם והכרת האתגרים הפיזיים, הקוגניטיביים והרגשיים עימם מתמודדים ילדים עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם. תוכניות שיקום ילדים נועדו לשפר את איכות חיי הילדים, למנוע החרפת מצבים כרוניים, ניתוחים וסיבוכים, לספק רצף טיפולי-שיקומי מלא וללוות צעירים עם צרכים מיוחדים לחיים עצמאיים יותר בעוד הם עוברים מילדות לבגרות.
אנו מזמינים אתכם לייעוץ ראשוני ולטיפול התנסות ראשון – ללא עלות וללא כל התחייבות, בתאום מראש.

לפרטים נוספים על אודות תוכניות טיפולי פיזיותרפיה רפואית לילדים במרכז שיקום בגליל GRC צרו קשר באתר או בטלפון: 076-5991221"משחק הוא אמצעי הלמידה המועדף על המוח" דיאן אקרמן

יש הבדל מהותי בין הטיפול שאנו מעניקים לילדים במרכז השיקום לבין זה שאנו מעניקים למבוגרים. מאחר שקשה להסביר לילדים את חשיבותו של הטיפול אנחנו מעודדים אותם לקחת חלק בפעילויות הגורמות להם לא רק לשתף פעולה עם תהליך השיקום כי אם גם ליהנות ממנו. לשם כך אנו בנינו אולם טיפולים מיוחד עם מגוון רחב של משחקים טכנולוגיים חווייתיים, המייצרים בכל זמן נתון, שלל גירויים שילדים אוהבים.
בין המכשירים במרכז: בורדים רגישים לתנועה המחוברים למסך, סנסורים, כדורים חכמים, מכשיר מציאות מדומה עם עשרות משחקים שונים וקיוב בגודל של שלושה מטרים רבועים הממנף טכנולוגיית מציאות משולבת מהפכנית וייחודית. יש לנו כאן כל מה שהילד שלכם צריך עבור טיפול אינטראקטיבי וסוחף, כך שהוא ממש לא ירצה להפסיק לשחק.

תוכניות שיקום ילדים ונוער המספקות מענה לכל אתגר רפואי ותפקודי

אנחנו יודעים שמחלות שריר, הפרעות עצביות, פגיעות מולדות כמו שיתוק מוחין, טרשת נפוצה, ניוון שרירים, תאונות, בעיות בחוט השדרה, נכות, פגיעות נוירולוגיות, מחלות קשות וניתוחים מורכבים מציבים בפני ילדים ומתבגרים קשיים ונוטלים מהם יכולות תפקודיות, מוטוריות וקוגניטיביות בסיסיות. אך הניסיון הרב שצברנו במהלך השנים לימד אותנו שהתערבות מוקדמת, טיפול המותאם למצב ולשלב ההתפתחותי של הילד, שילוב של שיטות טיפול חדשניות, צוות רפואי רב-תחומי וגישה טיפולית מקיפה הם המפתח לשיפור כלל היכולות של הילד.
במרכז השיקום גליל GRC חוברים יחדיו רופאים ומומחים בעלי שם בתחום הפיזיותרפיה הרפואית, השיקום, הסיעוד, הריפוי בעיסוק והפרא-רפואה על מנת להביא להתקדמות תפקודית משמעותית, ומעטפת הטיפולים השיקומיים המגוונת במרכז מאפשרת לנו לספק לילד ולמשפחתו מענה לכל אתגר, בעיה וקושי. 

- רפואה שיקומית לילדים – במרכז השיקום גליל רופאים מומחים לנוירופיזיולוגיה קלינית המתמחים בשיקום ילדים ונוער, ובראשם ד"ר עופר קרן. הצוות הרפואי מעריך, מאבחן, מטפל, עוקב ומתאים תוכניות שיקום אישיות בהתאם לאתגרים הייחודיים של כל ילד. לאחר הערכת היכולת התפקודית מגבש הצוות הרפואי את תוכנית השיקום תוך מתן דגש על שיפור היכולות המוטוריות, הפיזיולוגיות, ההתנהגותיות, הרגשיות, החינוכיות והקוגניטיביות. ניתן למצוא במרכז טיפולים לבעיות ועיכובים התפתחותיים, לפגיעות מוח דלקתיות, לפגיעות רב-מערכתיות, למתמודדים עם גידולים במוח, קטיעות גפיים, חבלות ראש, פגיעות אורתופדיות, בעיות נוירולוגיות, מחלות שריר ועצב (נוירו-מוסקולריות), כוויות, נכויות, שיתוק מוחין ועוד.

- פיזיותרפיה לילדים – המטרה של טיפולי פיזיותרפיה לילדים במרכז שיקום הגליל היא להביא את הילד לתפקוד מיטבי ומירבי. בראש תחום הפיזיותרפיה לילדים עומדת ויויאן אלכסנדר, פיזיותרפיסטית (M.A.) ואורטוטיסטית מומחית בהתפתחות הילד ובהתאמת מכשור לפגועים נוירולוגית. טיפולי הפיזיותרפיה הרפואית לילדים מותאמים למצבו הבריאותי של הילד, לקצב ההתקדמות שלו והם נערכים בשילוב משחקים, טכנולוגיות מתקדמות ופעילויות כיפיות ומהנות. במהלך המפגשים משפרים יציבה, שיווי משקל, כוח, מחזקים את שרירי הליבה, משפרים תפקודים מוטוריים תוך שימוש במערכת  - RehabCubeהמשלבת פיזיותרפיה עם מציאות רבודה ומתרגלים בחדר כושר טיפולי המותאם לילדים ונוער. טיפולי הפיזיותרפיה מתמקדים בליקויים נוירו-מוטוריים וסנסוריים, בשיפור טווח התנועה, הניידות והסיבולת ותכליתם להביא לעצמאות תפקודית של הילד.

- ריפוי בעיסוק לילדים – במהלך מפגשי ריפוי ועיסוק אנחנו מתרכזים בתפקוד הקוגניטיבי, המוטורי, הסנסורי, הרגשי ובתפקוד היומיומי, לרבות: תפיסה, חשיבה, זיכרון, קשב, רחצה, התארגנות, אכילה, משחק, פנאי, הבעה, למידה, מוטיבציה, מיומנויות חברתיות, תפקודים רגשיים ויחסים בינאישיים. המפגשים הם חווייתיים, דינמיים, מותאמים לכל ילד וילדה באופן אישי ומטרתם לתמוך ולעודד את מעורבותו של הילד בפעילויות השגרה היומיומיות, באינטראקציות חברתיות ובחיי הקהילה. המפגשים נערכים הן בקבוצות, על מנת לחדד ולהעצים כישורים חברתיים עם בני קבוצת השווים, והן במפגשים אישיים אחד על אחד.

- אורתוטיקה לילדים – אנחנו רותמים גם מומחים מן התחום הפרא-רפואי לשיקום הילד. בראש תחום אורתוטיקה במרכז השיקום גליל עומד מיכאל אלכסנדר, מומחה בעל ניסיון של למעלה מ-30 שנה בהתאמת פתרונות שיקום ועזרים אורתופדיים. במרכז מכשיר בלעדי בארץ מבית 'ביונס' להנעת גפיים משותקות ומגוון רחב של עזרים נוספים התומכים ומשקמים פגיעות גוף. עזרי האורתוטיקה מותאמים באופן אישי לכל ילד וילדה, בהתאם לליקוי התפקודי ובהתאם לנתונים האנטומיים שלהם. במרכז ניתן להתאים סדים מעוצבים לילדים, חבישות, מקלדות, אביזרי אכילה, עזרי כתיבה, לבוש, רצועות דיקטוס, אביזרי הליכה וניידות, סנדלי קלאב פוט ומדרסים, ומכשירי גרייה חשמלית מתקדמים מסייעים בשיפור התפקוד המוטורי של הילד.

טיפולי פיזיותרפיה רפואית לילדים בליווי פיזיותרפיסט מוסמך צמוד

אנו במרכז השיקום גליל GRC מאמינים כי למרות הצרכים המיוחדים, גם הילד שלכם יכול להגיע לעצמאות וליהנות מחיים שלמים ומלאים. אנחנו מציעים טיפולי פיזיותרפיה רפואית לילדים בליווי צמוד של פיזיותרפיסט מוסמך ותוכניות שיקום ילדים ונוער מותאמות אישית המיושמות על ידי צוות רפואי רב-תחומי, ברשות ד"ר עופר קרן. במרכז שלנו מרחב טיפולים מעוצב ייעודי לילדים ואבזור חדשני, אנחנו משלבים טכנולוגיות, פעילויות ומשחקים ומתאימים את הטיפול לצרכים הרגשיים והפיזיים של כל ילד.
אנו מזמינים אתכם לייעוץ ראשוני ולטיפול התנסות ראשון – ללא עלות וללא כל התחייבות, בתאום מראש.

לפרטים נוספים על אודות תוכניות טיפולי פיזיותרפיה רפואית לילדים במרכז שיקום בגליל GRC צרו קשר באתר או בטלפון: 076-5991221

 

**המאמר נכתב בשיתוף מוחמד ברכה, פיזיותרפיסט ומדריך פיזיותרפיה במרכז GRC, בעל ניסיון מעל 15 שנים במקצוע, מתוכם ניסיון של 12 שנים בתחום הילדים ויותר מ-15 שנות בתחום שיקום המבוגרים.

מאמרים

שבץ ונזק מוחי אנוקסי: קשרים והבדלים

הבנת ההבדלים והקשרים היא אחד המפתחות להבנת השיקום

פגיעה מוחית אנוקסית

מהי פגיעה מוחית אנוקסית וכיצד ניתן לשפר את חייהם של אלו שנפגעו

חזרה לבית ספר לאחר שיקום ילדים

כיצד קורה המעבר בין מיטת השיקום לספסל הלימודים?

שיקום פציעות ספורט

קראו כאן על שיקום פציעות ספורט

שימוש בתקשורת תומכת חלופית (אייפד)

אתם לא תאמינו כשתקראו מהו כוחו של האייפד בשיקום

ניווט החיים עם טרשת נפוצה: אסטרטגיות וטיפים

למד מהמומחים את הדרך הנכונה לנהל את הטרשת הנפוצה

צלצלו 8363* או מלאו את הפרטים:
* שם:
* דוא"ל:
טלפון:
עיר/ישוב
נושא הפניה:
נא לפרט את הפניה
מאשר קבלת דיוור