שיקום ילדים ונוער: טיפולי פיזיותרפיה רפואית לילדים

מיועד למטופלים בעלי שיתוק מוחין, מחלות שריר, שיקום אחרי ניתוחים וקשיים מוטורים עקב מחלות. במרכז השיקום גליל GRC תוכניות שיקום וטיפולי פיזיותרפיה רפואית המותאמים באופן אישי לכל ילד וילדה כך שיספקו פתרון מדויק התומך בצרכים הייחודיים של ילדכם באמצעות תוכניות שיקום מודולריות המשמות מסגרות קישום מלאות או כטיפול משלים למסגרות קיימות.
שיקום ילדים ונוער
במרכז השיקום גליל GRC תוכניות שיקום וטיפולי פיזיותרפיה רפואית המותאמים באופן אישי לכל ילד וילדה כך שיספקו פתרון מדויק התומך בצרכים הייחודיים של ילדכם. צוות רפואי בראשותו של ד"ר עופר קרן, מנהל מחלקת שיקום בשיבא תל השומר לשעבר, המונה פיזיותרפיסטים מומחים בשיקום ילדים, אורטוטיסטיים ומרפאים בעיסוק מעניקים טיפולים חווייתיים, אינטראקטיביים ומהנים באמצעות משחקים וטכנולוגיות במרחב טיפולים מעוצב וחדיש, המאובזר במכשור המתקדם ביותר. גולת הכותרת של המרכז היא ללא ספק מערכת ה-RehabCube לטיפולי פיזיותרפיה בטכנולוגית מציאות משולבת. מערכת שיקום זו נחשבת לפורצת דרך, היא פותחה בשוויץ ונמצאת בבלעדיות המרכז. תוכניות השיקום הן מודולריות, ניתן להשתלב בתוכניות שיקום ילדים מלאות או כטיפול משלים למסגרות קיימות.

תוכניות שיקום ילדים ונוער במרכז שלנו גובשו מתוך הבנת אורח חייהם והכרת האתגרים הפיזיים, הקוגניטיביים והרגשיים עימם מתמודדים ילדים עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם. תוכניות שיקום ילדים נועדו לשפר את איכות חיי הילדים, למנוע החרפת מצבים כרוניים, ניתוחים וסיבוכים, לספק רצף טיפולי-שיקומי מלא וללוות צעירים עם צרכים מיוחדים לחיים עצמאיים יותר בעוד הם עוברים מילדות לבגרות.
אנו מזמינים אתכם לייעוץ ראשוני ולטיפול התנסות ראשון – ללא עלות וללא כל התחייבות, בתאום מראש.

לפרטים נוספים על אודות תוכניות טיפולי פיזיותרפיה רפואית לילדים במרכז שיקום בגליל GRC צרו קשר באתר או בטלפון: 076-5991221"משחק הוא אמצעי הלמידה המועדף על המוח" דיאן אקרמן

יש הבדל מהותי בין הטיפול שאנו מעניקים לילדים במרכז השיקום לבין זה שאנו מעניקים למבוגרים. מאחר שקשה להסביר לילדים את חשיבותו של הטיפול אנחנו מעודדים אותם לקחת חלק בפעילויות הגורמות להם לא רק לשתף פעולה עם תהליך השיקום כי אם גם ליהנות ממנו. לשם כך אנו בנינו אולם טיפולים מיוחד עם מגוון רחב של משחקים טכנולוגיים חווייתיים, המייצרים בכל זמן נתון, שלל גירויים שילדים אוהבים.
בין המכשירים במרכז: בורדים רגישים לתנועה המחוברים למסך, סנסורים, כדורים חכמים, מכשיר מציאות מדומה עם עשרות משחקים שונים וקיוב בגודל של שלושה מטרים רבועים הממנף טכנולוגיית מציאות משולבת מהפכנית וייחודית. יש לנו כאן כל מה שהילד שלכם צריך עבור טיפול אינטראקטיבי וסוחף, כך שהוא ממש לא ירצה להפסיק לשחק.

תוכניות שיקום ילדים ונוער המספקות מענה לכל אתגר רפואי ותפקודי

אנחנו יודעים שמחלות שריר, הפרעות עצביות, פגיעות מולדות כמו שיתוק מוחין, טרשת נפוצה, ניוון שרירים, תאונות, בעיות בחוט השדרה, נכות, פגיעות נוירולוגיות, מחלות קשות וניתוחים מורכבים מציבים בפני ילדים ומתבגרים קשיים ונוטלים מהם יכולות תפקודיות, מוטוריות וקוגניטיביות בסיסיות. אך הניסיון הרב שצברנו במהלך השנים לימד אותנו שהתערבות מוקדמת, טיפול המותאם למצב ולשלב ההתפתחותי של הילד, שילוב של שיטות טיפול חדשניות, צוות רפואי רב-תחומי וגישה טיפולית מקיפה הם המפתח לשיפור כלל היכולות של הילד.
במרכז השיקום גליל GRC חוברים יחדיו רופאים ומומחים בעלי שם בתחום הפיזיותרפיה הרפואית, השיקום, הסיעוד, הריפוי בעיסוק והפרא-רפואה על מנת להביא להתקדמות תפקודית משמעותית, ומעטפת הטיפולים השיקומיים המגוונת במרכז מאפשרת לנו לספק לילד ולמשפחתו מענה לכל אתגר, בעיה וקושי. 

- רפואה שיקומית לילדים – במרכז השיקום גליל רופאים מומחים לנוירופיזיולוגיה קלינית המתמחים בשיקום ילדים ונוער, ובראשם ד"ר עופר קרן. הצוות הרפואי מעריך, מאבחן, מטפל, עוקב ומתאים תוכניות שיקום אישיות בהתאם לאתגרים הייחודיים של כל ילד. לאחר הערכת היכולת התפקודית מגבש הצוות הרפואי את תוכנית השיקום תוך מתן דגש על שיפור היכולות המוטוריות, הפיזיולוגיות, ההתנהגותיות, הרגשיות, החינוכיות והקוגניטיביות. ניתן למצוא במרכז טיפולים לבעיות ועיכובים התפתחותיים, לפגיעות מוח דלקתיות, לפגיעות רב-מערכתיות, למתמודדים עם גידולים במוח, קטיעות גפיים, חבלות ראש, פגיעות אורתופדיות, בעיות נוירולוגיות, מחלות שריר ועצב (נוירו-מוסקולריות), כוויות, נכויות, שיתוק מוחין ועוד.

- פיזיותרפיה לילדים – המטרה של טיפולי פיזיותרפיה לילדים במרכז שיקום הגליל היא להביא את הילד לתפקוד מיטבי ומירבי. בראש תחום הפיזיותרפיה לילדים עומדת ויויאן אלכסנדר, פיזיותרפיסטית (M.A.) ואורטוטיסטית מומחית בהתפתחות הילד ובהתאמת מכשור לפגועים נוירולוגית. טיפולי הפיזיותרפיה הרפואית לילדים מותאמים למצבו הבריאותי של הילד, לקצב ההתקדמות שלו והם נערכים בשילוב משחקים, טכנולוגיות מתקדמות ופעילויות כיפיות ומהנות. במהלך המפגשים משפרים יציבה, שיווי משקל, כוח, מחזקים את שרירי הליבה, משפרים תפקודים מוטוריים תוך שימוש במערכת  - RehabCubeהמשלבת פיזיותרפיה עם מציאות רבודה ומתרגלים בחדר כושר טיפולי המותאם לילדים ונוער. טיפולי הפיזיותרפיה מתמקדים בליקויים נוירו-מוטוריים וסנסוריים, בשיפור טווח התנועה, הניידות והסיבולת ותכליתם להביא לעצמאות תפקודית של הילד.

- ריפוי בעיסוק לילדים – במהלך מפגשי ריפוי ועיסוק אנחנו מתרכזים בתפקוד הקוגניטיבי, המוטורי, הסנסורי, הרגשי ובתפקוד היומיומי, לרבות: תפיסה, חשיבה, זיכרון, קשב, רחצה, התארגנות, אכילה, משחק, פנאי, הבעה, למידה, מוטיבציה, מיומנויות חברתיות, תפקודים רגשיים ויחסים בינאישיים. המפגשים הם חווייתיים, דינמיים, מותאמים לכל ילד וילדה באופן אישי ומטרתם לתמוך ולעודד את מעורבותו של הילד בפעילויות השגרה היומיומיות, באינטראקציות חברתיות ובחיי הקהילה. המפגשים נערכים הן בקבוצות, על מנת לחדד ולהעצים כישורים חברתיים עם בני קבוצת השווים, והן במפגשים אישיים אחד על אחד.

- אורתוטיקה לילדים – אנחנו רותמים גם מומחים מן התחום הפרא-רפואי לשיקום הילד. בראש תחום אורתוטיקה במרכז השיקום גליל עומד מיכאל אלכסנדר, מומחה בעל ניסיון של למעלה מ-30 שנה בהתאמת פתרונות שיקום ועזרים אורתופדיים. במרכז מכשיר בלעדי בארץ מבית 'ביונס' להנעת גפיים משותקות ומגוון רחב של עזרים נוספים התומכים ומשקמים פגיעות גוף. עזרי האורתוטיקה מותאמים באופן אישי לכל ילד וילדה, בהתאם לליקוי התפקודי ובהתאם לנתונים האנטומיים שלהם. במרכז ניתן להתאים סדים מעוצבים לילדים, חבישות, מקלדות, אביזרי אכילה, עזרי כתיבה, לבוש, רצועות דיקטוס, אביזרי הליכה וניידות, סנדלי קלאב פוט ומדרסים, ומכשירי גרייה חשמלית מתקדמים מסייעים בשיפור התפקוד המוטורי של הילד.

טיפולי פיזיותרפיה רפואית לילדים בליווי פיזיותרפיסט מוסמך צמוד

אנו במרכז השיקום גליל GRC מאמינים כי למרות הצרכים המיוחדים, גם הילד שלכם יכול להגיע לעצמאות וליהנות מחיים שלמים ומלאים. אנחנו מציעים טיפולי פיזיותרפיה רפואית לילדים בליווי צמוד של פיזיותרפיסט מוסמך ותוכניות שיקום ילדים ונוער מותאמות אישית המיושמות על ידי צוות רפואי רב-תחומי, ברשות ד"ר עופר קרן. במרכז שלנו מרחב טיפולים מעוצב ייעודי לילדים ואבזור חדשני, אנחנו משלבים טכנולוגיות, פעילויות ומשחקים ומתאימים את הטיפול לצרכים הרגשיים והפיזיים של כל ילד.
אנו מזמינים אתכם לייעוץ ראשוני ולטיפול התנסות ראשון – ללא עלות וללא כל התחייבות, בתאום מראש.

לפרטים נוספים על אודות תוכניות טיפולי פיזיותרפיה רפואית לילדים במרכז שיקום בגליל GRC צרו קשר באתר או בטלפון: 076-5991221

 

**המאמר נכתב בשיתוף מוחמד ברכה, פיזיותרפיסט ומדריך פיזיותרפיה במרכז GRC, בעל ניסיון מעל 15 שנים במקצוע, מתוכם ניסיון של 12 שנים בתחום הילדים ויותר מ-15 שנות בתחום שיקום המבוגרים.

מאמרים

שיקום לאחר ניתוח החלפת מפרק ירך, החלפת ברך וניתוח מניסקוס

שיקום לאחר ניתוח החלפת מפרק ירך, החלפת ברך וניתוח מניסקוס

אתם לא לבד. אנו במרכז השיקום גליל GRC יודעים כי ההחלמה לאחר ניתוח החלפת מפרק ירך, ניתוח מניסקוס וניתוח החלפת ברך היא מאתגרת ומציעים מעטפת שירותי שיקום שתשיב אתכם הביתה במהרה ותאפשר לכם לחזור לאורח חיים פעיל וקרוב ככל הניתן לחיי השגרה.

אוסגוד שלטר

פיזיותרפיה רפואית לילדים ונוער הסובלים ממחלת אוסגוד שלטר

אם ילדכם אובחן במחלת אוסגוד שלטר (Osgood-Schlatter disease) אז חשוב ראשית להבין כי מדובר בליקוי רווח מאוד בבני נוער, ולמרות שהשם אולי נשמע מעט ערטילאי, אם מזהים את הליקוי מוקדם ומקבלים את הטיפול הנכון בזמן הנכון - אין סיבה לדאגה. במרכז השיקום גליל GRC תוכנית שיקום ייעודית ומותאמת אישית לילדים ובני נוער שאובחנו במחלת אוסגוד שלטר.

תכנית אימון חווייתית לספורטאים ושיקום פציעות ספורט

תכנית אימון חווייתית לספורטאים ושיקום פציעות ספורט

מרכז השיקום גליל GRC גאה להציג תוכנית אימון ופיזיותרפיה ייעודית לשיקום פציעות ספורט בליווי פיזיותרפיסט צמוד וצוות רפואי רב-תחומי, בראשות ד"ר עופר קרן, בד בבד עם תכנית רפואית מתקדמת המבטיחה מקסימום תוצאות במינימום זמן ושימוש במכוני הכושר שלנו שפתוחים בכל עת! אנו מזמינים אתכם לייעוץ ראשוני ולטיפול התנסות ראשון בליווי פיזיותרפיסט מוסמך – ללא עלות וללא כל התחייבות, בתאום מראש.

פיזיותרפיה

פיזיותרפיה

טיפולי פיזיותרפיה במרכז שיקום בגליל - GRC כוללים טיפול ייחודי בשיטת ה-Rehab Cube המאפשר טיפול בעזרת טכנולוגיית המציאות המשולבת. מכשיר זה הוא חוד החנית בטכנולוגיה בתחום,ייבוא אישי משוויץ והיחיד מסוגו במזרח התיכון. במרכז הרפואי צוות פיזיותרפיסטים מוסמך ומיומן המלווה כל מטופל באופן אישי בכל התהליך.

חשיבות אימון גופני מותאם לגיל השלישי  בעידן הקורונה

חשיבות אימון גופני מותאם לגיל השלישי בעידן הקורונה

אורח חיים פעיל ובריא הוא הבסיס למניעה וטיפול בתחלואה כרונית. פעילות גופנית סדירה משמרת ומשפרת את תפקוד מערכת החיסון והחוסן הגופני ועשויה להגן עלינו גם מנזקי הקורונה. אנו ב-GRC מרכז שיקום בגליל מציעים תוכנית אימונים מותאמת במיוחד לגיל השלישי בו היכולת הגופנית שלנו לעמוד בפני פציעות והיכולת של המערכת החיסונית שלנו להתמודד עם פגיעות הולכות וקטנות.

טיפול בכאבי גב

טיפול בכאבי גב

כאב גב הוא מצב שכיח ביותר, שיכול להשפיע על מבוגרים בכל גיל. על פי ההערכות, 20% מכלל האוכלוסייה יפנו בנקודה כלשהי לרופא בעקבות כאבי גב. 80% מהמבוגרים יחוו לפחות אירוע אחד של כאבי גב במהלך חייהם. טיול בכאבי גב במרכז השיקום GRC כולל תוכנית פיזיותרפיה אישית לכל מטופל על פי צרכיו הייחודיים ותכנית שיקום מיוחדת שפותחה בידי צוות רפואי בכיר ולו למען החזרה המהירה לשגרה ולתפקוד מיטבי ככל הניתן.

צלצלו 8363* או מלאו את הפרטים:
* שם:
* דוא"ל:
טלפון:
עיר/ישוב
נושא הפניה:
נא לפרט את הפניה
מאשר קבלת דיוור