סיפורי הצלחה


א' מחד נס

א' מחד נס

א', בן 50, הגיע אלינו לאחר אירוע מוחי ותהליך שיקום בלווינשטיין, כאשר הוא סובל מבעיות שיווי משקל, חוסר תחושה ביד ימין וקושי בקריאה ובדיבור. לאחר מספר סדרות טיפול, שכללו פיזיותרפיה לבעיות שיווי המשקל, ריפוי בעיסוק לשיפור התחושה, קלינאות תקשורת לקריאה ולדיבור. בנוסף, קיבל סיוע נפשי ותזונאי.

א' סיים כשהוא מספר לנו בשמחה שהוא כבר לא "שוכח" את ידו על ידית הדלת או המעקה, לא מאבד שיווי משקל ונופל ומצליח לדבר ולקרוא באופן שוטף יותר.

אנו מאחלים לא' המשך התקדמות פוריה וחזרה מיטבית למשפחה ולקהילה. א', בן 50, הגיע אלינו לאחר אירוע מוחי ותהליך שיקום בלווינשטיין, כאשר הוא סובל מבעיות שיווי משקל, חוסר תחושה ביד ימין וקושי בקריאה ובדיבור. לאחר מספר סדרות טיפול, שכללו פיזיותרפיה לבעיות שיווי המשקל, ריפוי בעיסוק לשיפור התחושה, קלינאות תקשורת לקריאה ולדיבור. בנוסף, קיבל סיוע נפשי ותזונאי.

א' סיים כשהוא מספר לנו בשמחה שהוא כבר לא "שוכח" את ידו על ידית הדלת או המעקה, לא מאבד שיווי משקל ונופל ומצליח לדבר ולקרוא באופן שוטף יותר.

אנו מאחלים לא' המשך התקדמות פוריה וחזרה מיטבית למשפחה ולקהילה.
ח' משורשים

ח' משורשים

אשה, בת 52, החליקה במדרגות והתגלגלה למטה .

כתוצאה מנפילה זו, התגלו שברים מרובים.
בקבלתה; יושבת בכ.ג. מצליחה לעמוד עם הליכון, לפרקי זמן קצרים מאד .כמו כן, יש הגבלות תנועה של הברכיים ב2 הצדדים, ללא ישור מלא, והגבלת כיפוף בברך שמאל. כבר בסיום הטיפול הראשון, מצליחה ללכת כ20 מ בעזרת ההליכון.
המטופלת מגיעה באופן קבוע לטיפולים והתקדמותה בהתאם.
כעת יש לה טווחים מלאים בברכים, ובשורש כף היד.

מאחלים המשך החלמה מהירה!
מתהלכת בצורה יציבה ועצמאית עם קביים, עולה ויורדת מדרגות.
עדיין קיימת הגבלה בקרסול ימין, המטופלת עדיין עם מגף, וטרם אישור להורדתו, בזמן הליכה.
א' מירכא

א' מירכא

א', בן 25 מירכא, תנייד עם קביים ומאובחן עם CP (שיתוק מוחין). לא היה עצמאי, התקשה בשיווי משקל ובהליכה, בעל כוח שריר נמוך, לא התלבש בעצמו, לא הצליח לעשות משימות בסיסיות כמו ניהול כספים, תכנון ובקרה של משימות בסיסיות.
ל-א' היו מוטיבציה ושיתוף פעולה ברמה גבוהה ולאחר שהוצגו לו פתרונות הוא תרגל אותם בעצמו מול המראה באופן קבוע ובבית.
לאחר ארבעה חודשי טיפול, א' הצליח ללבוש חולצה ומעיל באופן עצמאי, לעבור מישיבה לעמידה, ללכת באופן יותר יציב ללא נפילות, לנהל את כספיו בעצמו ולבצע משימות יום- יומיות בסיסות שדורשות תכנון ללא עזרה מאחרים.
אנחנו מאחלים ל-א' המשך עבודה טובה ובהצלחה בהמשך!
י' מפלך שבמשגב

י' מפלך שבמשגב

טרם קבלתו אלינו, סבל כיומיים מכאבי ראש, ולאחר מכן, תוך כדי פגישה עם מנהלו במחש, המנהל שם לב שדיבורו של המטופל לא ברור ומפוזר. מיד התקשר לבת זוגתו והמטופל הגיע לאשפוז, ואובחן כעבר אירו מוחי בצד שמאל של המוח. המטופל סובל מלחץ דם גבוה, וכולסטרול גבוה, בעיות התורמות לסיכוי לאירוע מוחי.
בקבלתו אלינו: מתהלך באופן עצמאי ויציב, אך ניתן להבחין בהליכה איטית, "צליעה" קלה, הנובעת מנשיאת משקל מופחתת על רגל ימין, הליכה על בסיס מעט רחב מהנורמה. הטונוס בגפיים ובגו נורמלי, טווחי תנועה מלאים, כח גס בסך הכל שמור. גם מבחינת שיווי משקל, פרמטרי בדיקה תקינים, אך עם זאת, היו קשיים במשימות ברמה גבוהה, כמו עמידה על רגל אחת(דו צדדית), דילוגים וקפיצות. היה גם קושי לביצוע משימות מעט מורכבות עלפי הוראות. אם הבקשה של המשימה הייתה עלפי הדגמה, המטופל הצליח לבצע רק פעם אחת, מיד לאחר המשימה. בנוסף, התעייף מהר , לאחר דקות ספורות, בפעולות סיבולת, כגון הליכה בטרדמיל.

הטיפול שקיבל אצלינו כלל: תרגול משימות עם מספר מרכיבים, כדי לשפר זכרון וקו-אורדינציה, תרגול קפיצות בעמדות שונות, עמידה על רגל אחת, תוך כדי פעולות שונות, דילוגים ושיפור סיבולת.
לאחר תקופה של כחודשיים, היה ניתן להבחין בשיפור משמעותי במצב המטופל מבחינת ביצוע המשימות, וזכרון הרצף, שיפור בסיבולת, הצליח ללכת בטרדמיל כ15 דקות במהירות של 3.5 קמש.
הצליח לקפוץ ממדרגה קדימה, והצידה (כל רגל לצד אחר) בסימטריות. . כמו כן הצליח לעמוד על רגל שמאל ולבצע תנועות וכיפופי ברך ושלמור על יציבות התקשה יותר בעמידה על רגל ימין בצורה דינמית, אך הצליח באופן סטטי.

י. חזר לעבודתו בהייטק ואנחנו מאחלים לו הרבה בריאות והצלחה בהמשך!
א' בת 13 מכפר תבור

א' בת 13 מכפר תבור

א' בת 13 מכפר תבור, אובחנה עם נזק בכלי הדם במוח שהוביל לאירוע מוחי.
בהגעתה לGRC א' חוותה קשיים בהליכה, בשיווי משקל ובריצה. בנוסף לכך, לא הייתה עצמאית בתפקודי היום- יום, התקשתה לפתוח קרטון חלב ולהכין לעצמה קורנפלקס או כריך, לא הייתה מסוגלת להתלבש ולהתרחץ לבד.

כיום, א' מסוגלת ללכת למרחקים ארוכים ללא עזרה ולרוץ למרחקים קצרים, מצליחה להכין לבד ארוחת בוקר, להתלבש באופן עצמאי ולהתרחץ ללא תלות בזולת.

אמא של א' מתארת כמה זה מקל עליהם כמשפחה שא' מתארגנת בבוקר לגמרי לבדה ויכולה לבצע בעצמה את כל הפעולות היום- יומיות.

אנו מאחלים לא' המשך שנת לימודים פורה ושתמשיך להאמין ביכולת שלה לעשות.
מוסא בן 16 מסלמה

מוסא בן 16 מסלמה

מוסא, בן 16 מסלמה, תלמיד כיתה י"א. נפגע בראשו עקב תאונת דרכים (טרקטורון) וסבל משברים מרובים.

הגיע עם קשיים משמעותיים בהליכה, טווחי תנועה מוגבלים בגפה עליונה צד ימין, עצמאי בתמיכת מטפל, שיווי משקל לקוי, קושי בזיכרון ועליו הולבשה חגורת גב.
לאחר חצי שנה בGRC, בה קיבל טיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק, מוסא הגיע לטווחי תנועה מלאים בגפה עליונה ובגב, שיווי משקל וזיכרון תקינים, עצמאות מלאה בכל תפקודי היום- יום.
בנוסף, מוסא חזר לחוג כדורגל ולבית הספר.

אנו מאחלים בהמשך הצלחה ובריאות מרובה למוסא ולכל משפחתו.
א' מקיבוץ בצפון

א' מקיבוץ בצפון

א' בת 61 מקיבוץ בצפון, הגיעה באוגוסט האחרון לאחר הדרדרות תפקודית עקב מחלה אוטואימונית.
בקבלתה אלינו, התהלכה בעזרת הליכון 4 גלגלים, ראש שמוט, וניכר חוסר שליטה בברכיים. דיווחה שמתהלכת סביב הקיבוץ באיטיות רבה כ40 דקות ומתקשה להרים את הראש.
מתקשה מאד להרים חפצים מהרצפה שנפלו.
הטיפול שקיבלה אצלנו כלל: חיזוק כללי, שיפור סיבולת, שיפור ש"מ (עם דגש על מניעת מאמץ יתר)
המטרות שנקבעו: המטופלת תלך 2 סיבובים ב40 דקות עם ראש מורם.
המטופלת תרד לרצפה בבטיחות ותרים מהרצפה

כעת, לאחר 12 טיפולים, המטופלת מדווחת שמרגישה חזקה יותר, שיפור בש"מ. אכן מתהלכת יותר מהר, אך עדיין לא מצליחה 2 סיבובים, מצליחה לרוב, ללכת עם ראש מורם, אך עדיין מרגישה שהוא "כבד" לה מצליחה לרדת לרצפה ולהרים את מה שנפל.
ביקשנו מקופת החולים של א' המשך ימי שיקום עבורה, על מנת להמשיך לקדם אותה ולהשיג את המטרות במלואן.
צלצלו 8363* או מלאו את הפרטים:
* שם:
* דוא"ל:
טלפון:
עיר/ישוב
נושא הפניה:
נא לפרט את הפניה
מאשר קבלת דיוור